Tävlingsresultat 2021

2021

211025
Elitklass sök Olofström
Bruks
Kenneth Lindfalk och Monsen (Monster of Centaurus)
604 poäng cert plac. 1

Grattis!

211017
Elitklass sök Ljungbyhed
Kenneth Lindfalk och Monsen (Monster of Centaurus)
600,5 poäng cert plac. 1

Grattis!

211002
Lägre klass rapport Värnamo
Kenneth Lindfalk och Bernie (Ever on my Bernie)
564,25 uppflyttad plac. 1

Grattis!

210925 och 26
Saxnäshoppet i agility
Lotta Svensson och Mascot
7 förstaplaceringar och 5 pinnar, uppflyttade till klass 2 i hopp och agility

Grattis!

210925
Saxnäshoppet i agility
Ida Stivnert och JumJum
Första placering

Grattis!

210925
Kalmar elitklass spår
Inki Sjösten och Gränsvallarens Amica

564 Cert 1:a plac

Grattis!

210912
Hopp 1 - Bjuvs Brukshundsklubb
Lotta Svensson och Kitune’s Lucky ”Mascot”
Andraplats och pinne

Grattis!

210911
Kenneth Lindfalk och Bernie (Ever on my Bernie)
Bruks
Elitklass spår Karlskrona
542,5 certpoäng plac. 4
Grattis!

210911
Roland Sjösten och Border Alfa Prio
Bruks
Lägre klass spår
569,75 uppflyttad
Placering 1
Grattis!

210911
Bruks
Elitklass spår

Inki Sjösten och Gränsvallarens Amica
579 p Certpoäng

Grattis!

21-09-05
Spår lägre klass

Dorothy Johansson med Prinz
534 p
Uppflyttade till högre klass spår.

Grattis!

21-09-05
Bruks
Högre klass spår Ronneby

Kenneth Lindfalk med Bernie (Ever on my Bernie)
567,75 uppflyttad plac. 1

Grattis!

21-09-05
Spår lägre klass

Per Lindblad med Roghöjdens Jordan Frændi
469,5 p
Uppflyttade till högre klass spår.

Grattis!

21-09-05
Spår lägre klass
Carin Ingeskog och
SE VCH RLDN RLDF Almanza Stylish and Glamorous aka Frej
522 p
Uppflyttade till högre klass Spår

Grattis!

21-09-05
Spår högre klass

Kenneth Lindfalk med Bernie
567,75 p
Uppflyttade till elit klass spår.

Grattis!

21-09-04
Pristagarna – 4 cert – vid lördagens elitspårtävling i vår klubb.
Grattis!

21-09-04
Bruks
Elit spår Ronneby

Kenneth Lindfalk och Sissi (My Nr One Qi)
561,5 certpoäng plac. 5

Grattis!

2021 08 27-29
SM 2021 spår Bruks

Inki Sjösten och Gränsvallarens Amica
556,75 certp. Placering 10/30

Grattis!

Rallylydnad 210827
Bruks
SM Jönköping

Kenneth Lindfalk och Monsen (Monster av Centaurus)
533,25 certpoäng plac. 7

Grattis!

Rallylydnad 210821
Carin Ingeskog och
SE VCH RLDN RLDF Almanza Stylish and Glamorous aka Frej
Uppflyttade till avancerad klass i Rallylydnad.

Grattis!

210821
Agility 1 - Nutrolin Arena
Lotta Svensson och Kitune’s Lucky ”Mascot”
Vinst och pinne

Grattis!

210808
Agility1 & Hopp1 - Rönne HU
Lotta Svensson och Kitune’s Lucky ”Mascot”
Vinst i AG1 och andraplats i Hopp1 och pinne i båda

Grattis!

210807
Grattis till alla sex ronnebyekipage till uppflyttning
i appellklass spår 7/8 i Ronneby.

Och grattis även till våra två appellsökhundar
som även blev uppflyttade.

En fin lördag för Ronneby Brukshundklubb!

Högre klass sök 210808
Lena Stigsson och Ella
519,5 p uppflyttad till elitklass sök
Grattis!

Lägre klass sök 210808
Jessica Hultgren och Kila 
520,5 p
uppflyttad till högre klass sök
Grattis!

Appellklass sök 210807 
Lotta Göransson och Zorro
229,5 p
Grattis!

Appellklass sök 210807
Karina Berggren och Soya 
200 p
Grattis!

Appellklass spår 210807
Roland Sjösten och Prio 
238,5 p
Grattis!

Appellklass spår 210807
Martin Pettersson och Hedeforsens X
228,5 p
Grattis!

Appellklass spår 210807
Helene Edner och Noa
215,5 p
Grattis!

Appellklass spår 210807
Monica Carlsson och Ällie
214,5 p
Grattis!

Appellklass spår 210807
Jutta Schwandner och Harry
201 p
Grattis!

Appellklass spår 210807
Christin Gidlöv och Hedeforsens Riva
Uppflyttad 192 poäng
Grattis!

Fredrik Berg
Tävlingsledare för söket 7-8/8
Tack för väl genomförd tävling!

EKL spår Tranås - 210807
Bruks
Inki Sjösten och Gränsvallarens Amica
561,5 p  Cert
Grattis!

Startklass
Lydnad 210703
Christin Gidlöv och Hedeforsens Riva
190,5 p
Grattis!

Startklass
Lydnad 210703
Christin Gidlöv och Hedeforsens Riva
185 p
Grattis!

Agilityklass 1 - SAGIK Malmö 210613
Julia Gummesson och Vilja
Vinst och pinne
Grattis!